Будь-яке захворювання вимагає якісного обстеження та своєчасного лікування.
Лабораторна діагностика дозволяє поставити правильний діагноз. Вона ґрунтується на різних методах дослідження біологічного матеріалу. Існує кілька основних видів діагностики. Кожен з них відповідає за певні захворювання або стан навколишнього середовища.

Лабораторна діагностика являє собою сукупність фізико-хімічних, біохімічних і біологічних методів діагностики, спрямованих на дослідження патологічних змін і будь-якого роду відхилень від норми, властивостей і характеристик тканин і біологічних рідин пацієнта, а також на виявлення збудників захворювань.

За допомогою методів клінічної діагностики можна:

  • підтвердити клінічний діагноз, уточнити і доповнити його, встановити причини хвороби;
  • характеризувати форми, ступінь складності лікування та найбільш ймовірний результат лікування хвороби;
  • підібрати етіологічну і патогенетичну терапії; контролювати результати лікування;
  • виявити патології при скринінгових дослідженнях.

Також за допомогою лабораторної діагностики можна спростувати або підтвердити діагноз, поставлений на підставі тих чи інших симптомів.
Саме лабораторні дослідження є ключовою ланкою діагностики ряду захворювань, наявність яких складно визначити яким-небудь іншим способом.

Види лабораторної діагностики в медичному центрі «Вік»

Одним з видів дослідження біологічного матеріалу є клінічна лабораторна діагностика. Вона дозволяє виявити присутність анемії і ступінь розвитку даного захворювання. Різні методи досліджень дають можливість визначити наявність токсокароза і цукрового діабету. Аналіз крові - невід'ємна частина будь-якого діагностичного заходу. Саме він дає найбільш повну картину стану організму. У крові відбивається наявність запальних процесів і інфекційних захворювань.

Практично жодне медичне обстеження організму не обходиться без лабораторних аналізів. При всій своїй простоті вони здатні дати лікареві загальну картину стану пацієнта і вказати на можливі патології органів.

Аналіз сечі по біохімічним параметрам найчастіше необхідний фахівцям для виявлення захворювань сечостатевої системи. Адже сеча утворюється саме в нирках і після, опускаючись по сечоводу, накопичується в сечовому міхурі. Як тільки сечовий міхур наповниться, вся фізіологічна рідина виводиться через уретру. Показники цієї рідини показують в якому стані все органи, що утворюють і виводять її з організму, а також в якому стані знаходиться печінка, підшлункова залоза та кишечник.

Своєчасна діагностика спадкових захворювань грає вирішальну роль у долі майбутньої дитини.

Пренатальна діагностика відноситься до нових, що бурхливо розвивається напрямками медицини. У цьому огляді проведено аналіз сучасних даних про суть пренатальної діагностики, на основі якого можна прогнозувати наслідки її широкого впровадження.

Онкологічна панель - це один з лабораторних методів дослідження, в результаті якого визначається ступінь онкологічних захворювань. Під час проведення цього дослідження в якості біоматеріалу використовується кров пацієнта.

За допомогою цього методу дослідження проводиться виявлення онкологічних захворювань у представників як чоловічої, так і жіночої статі.

Онкологічна панель використовується для проведення таких досліджень:

  • Раково-ембріональний антиген.
  • Індекс вільного ПСА.
  • Кальцитонин.
  • Простатична кисла фостаза.
  • Онкомаркер яєчників.

Паразитологія - комплексна біологічна наука, всебічно вивчає явище паразитизму. Паразитизм - форма міжвидових відносин, при яких один вид (популяція) використовує інший як джерело живлення і середовища проживання, завдаючи йому шкоди, але не знищуючи його, і покладаючи на нього частково, або повністю, функцію регулювання взаємовідносин з ок ружа (зовнішньої) середовищем.
Паразитології, в значній мірі, є екологічною дисципліною, так як предметом її вивчення служать взаємини між паразитом і господарем, їх взаємовпливу і залежно від факторів зовнішнього середовища.

Гастроентерологія - це діагностика, лікування та профілактика хвороб стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, кишечника, печінки, жовчного міхура та підшлункової залози. В гастроентерології також виділяється гепатологія - самостійний напрям, що вивчає захворювання печінки і жовчовивідних шляхів.

В медичному центр «Вік» вам нададуть професійну допомогу в лікуванні органів травлення. Досвідчені лікарі-гастроентерологи завдяки найсучаснішим видам діагностики виявлять хвороби шлунково-кишкового тракту на ранніх стадіях і проведуть їх ефективне лікування.

Гіпоталамо-гіпофізарно-надниркова система являє собою об'єднання структур гіпофіза і гіпоталамуса.

У людському організмі гіпоталамо-гіпофізарно-надниркова система являє собою нейроендокринну ланцюжок, яка контролює велику кількість важливих життєвих процесів. Злагоджена взаємодія структур забезпечує підтримку гомеостазу в організмі. ГДП захищає людину від перевантажень, зумовлює розвиток і зростання тіла, регулює статеве дозрівання.

Урологічні захворювання - це хвороби сечовидільної системи. Патологією органів сечовиділення займається наука «урологія». Основним чинником, що провокує хвороби, є інфікування. Збудники захворювань вражають уретру, сечовий міхур, сечоводи, нирки, викликаючи запальний процес в цих органах. Більшість захворювань мають схожу симптоматику, тому для з'ясування причини потрібно поглиблена діагностика.

Причинами запальних захворювань сечостатевої системи є патогенні мікроорганізми. Вони викликають урологічні інфекції, як у чоловіків, так і у жінок.

Провокуючими факторами можуть бути вроджені аномалії розвитку органів, шкідливі звички, ігнорування правил здорового харчування, гіподинамія. При відсутності лікування інфекційних уражень органів можуть наступити важкі ускладнення. Аж до виникнення безпліддя у обох статей, так і переродження патології в злоякісну форму.

Імунологічні дослідження - діагностичні методи, що базуються на специфічній взаємодії антигенів і антитіл. Широко застосовуються для лабораторних аналізів інфекційних і паразитарних захворювань, а також достовірного визначення груп крові, порушень гормонального фону, тканинних і пухлинних антигенів, розпізнавання алергії і аутоімунних процесів, видової приналежності білка, а також вагітності. Забір крові для імунологічного дослідження.

Показання до проведення імунологічних досліджень:

  • вроджені чи набуті в ході життя імунодефіцитні стани;
  • алергічні захворювання, що не реагують на ефективну терапію;
  • інфекційні хвороби хронічного і млявої типу;
  • аутоімунні та онкологічні хвороби;
  • до і після операції з пересадки органів;
  • підготовка до серйозних хірургічних втручань;
  • оцінка ефективності розробленого лікування і аналізу побічних явищ при призначенні препаратів, які впливають на імунітет.

TORCH (торч) інфекціями називають групу захворювань, які можуть передатися від жінки до дитини внутрішньоутробним способом. Ці хвороби можуть викликати вроджені патології та дефекти. Аналіз на TORCH звичайно призначається при комплексному обстеженні вагітних жінок.

Що таке TORCH і як розшифровується дане слово?
Перші букви назв інфекцій, які включені до групи TORCH, увійшли в дану абревіатуру.

Розшифровка виглядає наступним чином:

  • T - токсоплазмоз;
  • O - інші інфекції (сифіліс, вітряна віспа, парвовирус, лістеріоз);
  • R - краснуха;
  • C - цитомегаловірус;
  • Н - герпес.

Щитовидна залоза або щитовидка - це центральний орган ендокринної системи, що виробляє йодовмісні гормони. Гормони щитовидної залози регулюють обмінні процеси і контролюють баланс біологічно активних речовин, без їхньої участі не можуть коректно здійснюватися багато життєво важливі функції організму. Роботу щитовидної залози контролює центральний відділ головного мозку, гіпоталамус і гіпофіз - особливі ендокринні залози, також розташовані в головному мозку.

Щитовидна залоза має дві частки, з'єднані перешийком через що має схожість з метеликом. Вона знаходиться в нижній частині шиї під щитовидним хрящем, який також часто називають кадиком. Зовні захищена шкірою, підшкірною клітковиною і м'язами шиї.

Гормони щитовидної залози
Головна функція щитовидки - виробництво гормонів, від яких залежить безліч фізіологічних процесів в організмі.

Основні гормони щитовидної залози:

  • тиреотропин (ТТГ);
  • тироксин (Т4);
  • трийодтиронін (Т3);
  • кальцитонін.

Гельмінтоз - це інфекційне захворювання, збудниками якого є паразитичні черв'яки (гельмінти). Недуга провокують круглі, плоскі, рідше кільчасті і колючеголовие черви. Захворювання частіше має хронічну форму, викликає системні реакції (абдомінальний, алергічний, анемічний синдром і т. Д.). Гельмінти вражають різноманітні органи: легені, печінку, жовчовивідні шляхи, головний мозок, органи зору і т. д.

Своєчасна діагностика гельмінтозів гарантує повне очищення організму від паразитів за короткий час. Про причини виникнення, характерних симптомах і основні способи діагностики гельмінтозів піде мова далі.

Для приготування нефарбованих препаратів отриманий матеріал подрібнюють за допомогою скальпеля або препаровальной голки і поміщають на середину предметного скла. Для більш чіткого виявлення елементів гриба виробляють просвітлення (мацерацию) матеріалу. З цією метою вдаються до допомоги різних речовин, найчастіше їдкого лугу (КОН, NaOH), які розчиняють епідермальні лусочки, слиз, гній, прояснюють пігмент волоса і тим самим роблять гриби доступними для дослідження.

Демодекоз - внутрішньошкірне паразитарне захворювання, що викликається дрібними кліщами роду Demodex. В даний час описано понад сто видів цих кліщів, які паразитують у різних тварин. Хвороба має широке поширення в різних країнах світу і у собак протікає у вигляді дерматитів і гіперкератозів. Людина також хворіє демодекозом, але у нього паразитують свої види (D.brevis.D.folliculorum), виявлення у людини кліщів собачого виду поки що не описано. Можливість перехресного зараження не встановлена.

Короста – одне з найбільш поширених захворювань в дерматології.
Незважаючи на те, що про коростумайже всі давно відомо, до цих пір зустрічаються проблеми і в діагностиці, і в лікуванні.
У нашому медичному центрі «Вік» ми допоможемо Вам вирішити цю проблему, відразу і назавжди.

Що таке короста?
Короста (лат. scabies) – це паразитарне захворювання шкіри (інфестаціі), що викликається коростяних кліщів.

Короста – заразна хвороба. Їй звичайно заражаються при тісному контакті з хворим коростою (наприклад, лежачи в ліжку), або через будь-які спільні з ним предмети: одяг або постільну білизну. Коросту іноді навіть відносять до групи захворювань, що передаються статевим шляхом. Для корости характерно захворювання відразу декількох членів сім’ї.

Вгору