Денситометрія - одна з важливих заходів боротьби з остеопорозом, який часто виникає в силу віку або гормональних змін. Це просте дослідження дозволяє вчасно призначити терапію і не доводити захворювання до важких стадій, коли воно буде вже невиліковно. Запаси кальцію в кістках починають скорочуватися після 30 років і можуть досягти критичного мінімуму до 50 років, в зв'язку з чим діагностика стану кісток у зрілому віці стає особливо важливою. Денситометрія - це ... Денситометрія є неінвазивним методом визначення мінеральної щільності кісткової тканини. Вона застосовується для вимірювання вмісту кальцію в кістки, який є її основним структурним елементом.

Кістковий денситометр MiniOmni ™ забезпечує виключно доступне і професійне рішення для ранньої оцінки остеопорозу. Це дає можливість надійного, точного, неінвазивного і безпечного моніторингу щільності кісткової тканини - з винятковою економічною ефективністю.

Ультразвукова денситометрія

Остеопороз (іноді іменується «остеопороз кісток», що не є правильним, так як «остео» перекладається як кістка) - хронічний стан, яке з часом прогресує. Воно пов'язане зі зменшенням щільності кісткової тканини і порушенням її структури.

Зменшення щільності підвищує ризик отримання переломів і травм. Характерна риса таких переломів полягає в тому, що їх поява може бути пов'язано навіть з незначними навантаженнями. Саме цей фактор несе основну небезпеку під час остеопорозу. Перелом може торкнутися найважливіших кісток тулуба людини, а саме стегна або хребта.

В результаті перелому хворий позбавляється можливості пересуватися, що в більш зрілому віці особливо небезпечно через появу серйозних ускладнень. Можуть утворитися пролежні або застійна пневмонія. У будь-якому випадку життю загрожує небезпека.

Брак кальцію при вагітності зустрічається практично у кожної другої жінки. Починаючи з 12-13 тижні, плід стрімко розвивається і з кожним днем ​​потребує більшої кількості кальцію, що природним чином впливає на показники мінерального обміну вагітної.

При нестачі кальцію під час вагітності загальний стан майбутньої мами погіршується, а недостатнє надходження мінералу в організм плоду може стати причиною затримки внутрішньоутробного розвитку.

Кальцій - речовина, в надходженні якого вагітна потребує щодня. Незважаючи на те, що в якості депо кальцію виступає кісткова тканина, дорослій людині даний мінерал неможливо накопичити «про запас», тому його надлишок виводиться з сечею. Це стосується тільки надходження кальцію з їжею, так як додатковий прийом мінеральних комплексів все ж може спровокувати гиперкальциемію - надлишок кальцію в організмі.

Чи входять в раціон вагітної продукти, багаті кальцієм, чи ні - не важливо, плід потребує нової порції цього мінералу кожен день. При нестачі кальцію в період вагітності в хід йдуть всі стратегічні запаси мінералу, які зберігаються в кістках. Таке «вимивання» кальцію з кісток негативно відбивається на стані здоров'я жінки.

Діагностика ендокринних захворювань
Ожиріння, діабет, подагра, хвороба щитовидної залози - що пов'язує ці віддалені групи хвороб? Чому вони були згадані одночасно? Ці хвороби не є наслідком інфекції або травми, якої піддається організм. Всі вони пов'язані з порушеннями метаболізму, і їх загальна назва звучить - метаболічні захворювання.

Постійний, підвищений рівень глюкози в крові і становлять загрозу для життя скачки цукру - це діабет, часто є небезпечним наслідком надмірного ожиріння і відсутності фізичної активності.

Вгору